اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
مهار تورم، رشد تولید
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
تعریف حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب
1401/09/02 تعریف حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب
12:43

 

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاک از تعریف حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب خبر داد.
 

   لادن رضی کردمحله در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به رویکرد بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست برای عرضه فعالیت های دانش بنیان، کارآفرینی های سبز و دستاوردهای محیط زیستی، در خصوص مباحث مطرح شده در پنل تخصصی آشنایی با قوانین و مقررات محیط زیستی در مدیریت آب و خاک و فاضلاب که صبح امروز در این نمایشگاه برگزار شد، اظهار کرد: قانون حفاظت خاک که در سال 1398 ابلاغ شده است، تکالیفی برای واحدهای صنعتی و خدماتی مشخص کرده است.

 

   وی افزود: در این قانون تصریح شده که رویکرد واحدها در وهله اول باید در جهت جلوگیری از آلودگی خاک باشد و اگر چنین این اتفاقی به هر دلیلی افتاد، حذف و رفع منشا آلودگی و جبران خسارت در دستور کار قرار می گیرد.

 

   مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاک تصریح کرد: هم اینک حدود مجاز آلودگی و استانداردها و شاخص هایی برای آب و خاک تعریف شده است.

 

   رضی کردمحله خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مهار بحران آب، تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب است اما باید حدود مجاز خروجی ها و محیط های پذیرنده رعایت شود تا تولیدات کشاورزی و بالتبع امنیت غذایی به خطر نیفتد.

 
تعداد بازدید: 38
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal